Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi
Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi tasarımı günümüzde firmaların en çok ihtiyaç duyduğu talepler arasında yer almaktadır. İster küçük bir şahıs şirketiniz isterse de yüzlerce müşteri olan çok büyük bir Anonim şirketiniz olsun; yeni müşterilere ulaşabilmek veya mevcut müşterilerinize, sizi, firmanızı ve ürünlerinizi tanıtabilmek için kurumsal web sitesi ne ihtiyaç duyarsınız.

İnternet’in günümüzde giderek yaygınlaşması, beraberinde satış ve pazarlama faaliyetlerinin de bu alana doğru kaymasını sağlamıştır. 2000 yılların başında artmaya başlayan bilgisayar ve İnternet kullanım alışkanlıkları, firmaların pazarlama faaliyetlerini doğrudan etkiledi.

Geçmişte daha gelenekselci olan pazarlama ve satış faaliyetleri genelde müşteri adaylarına ve müşterilerine saha da daha açık bir tabir ile müşterilerin yerinde temas ederek yapılırken; internet ve bilgisayarların, hatta akıllı cihaz kullanımlarının artması ile yerini artık internet üzerinden pazarlamaya bırakmıştır.
İnternet üzerinden pazarlama kısmında da en önemli ihtiyaç hali ile kurumsal web sitesi dir.
Firmanızı, ürünlerinizi, hedeflerinizi ve vizyonunuzu doğru bir şekilde yansıtabilen web sitesi hiç şüphesiz ki sizi ve firmanızın rakiplerinizin bir adım önüne taşımaktadır.o.

Web Sitesi Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Web sitesi tasarımında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu; web sitesi nin responsive olmasıdır. Peki responsive nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz 🙂

Responsive tasarım, web sitesinin bilgisayarlar, tabletler ve mobil cihazlardan girildiğinde site içerisinde yer alan yazı, resim ve video gibi tüm içeriklerin giriş yapılan cihazların ekran genişliğine göre ekrana otomatik olarak yerleşmesi; yani küçülmesi ve büyümesi anlamına gelir. Ağırlıklı olarak masa üstü, mobil cihazlar ve tabletler için olmak üzere 3 kademeli olarak tasarımı kodlanır.

Sonrasında ise yine diğer bir önemli konu firmanızı ve ürünlerinizi en iyi şekilde yansıtması olacaktır. Firmanızı ve ürünlerinizi tanımayan müşteri adaylarınız ilk izlemine web siteniz üzerinden aldıkları ilk fikir ile varacaktır. Dolayısıyla işinizi  ve kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtan bir kurumsal web sitesine ihtiyaç duyarsınız.

Web Sitesinde Alt Yapı Önemli midir?

Web sitesi tasarımlarında alt yapı seçimi oldukça önemlidir. Web sitesinin yapıldıktan sonraki en önemli kısmı, aynı sektörde dünya üzerinde belki de milyonlarca aynı işi yapan firma ve web sitesi içerisinde öne çıkarmaktır. Bilindiği üzere bu öne çıkarma işlemleri Google Adwords ile (İnternet Reklamı) veya Seo ile (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu ile mümkün olmaktadır.
Her iki yönteminde başarılı bir şekilde uygulanabilmesinin mümkün olabilmesi ise, hiç tartışmasız doğru alt yapının seçimi ile mümkündür.

Alt yapı dediğimiz de akıllara belki hemen Php mi Asp.Net mi sorusu geliyordur? Aslında bu sorunun benzeri Apple’ mı Samsung’ mu sorusuna çok benzer.
Her iki tarafıda fanatizm derecesinde savunan onbinlerce hatta milyonlarca developer vardır. Dolayısıyla doğru soru aslında bu değildir.

Doğru soru; Web sitesinde olması gereken alt yapı nedir? olmalıdır.
Peki ne olmalıdır gerçekten; Olması gereken en önemli unsur google botlarının anlayabileceği ve kolay okuyabileceği etiketler, key word’l er ve başlıklar gibi unsurlardır.

Peki hepsi bu kadar mı? Tabii ki değil çok daha fazlasına ihtiyaç var. Eeee bizde tam da bunun için, yani sizin için çalışıyoruz 🙂

Hemen şimdi bizimle iletişime geçerek, internete açılan vitrininizi kurumsal web sitenizi tasarlamamız için bizden teklif isteyebilirsiniz.

Facebook Sayfamızı Takip Etmek İster misiniz?

Most Dijital Ajansımızdan Haberiniz var mı? 🙂

Kurumsal Web Sitesi