Mobil Yazılım Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme son günlerde en çok rağbet edilen ve sıklıkla sorulan hizmetlerin başında yer almaktadır.
Bilindiği gibi Türkiye’ de yazılım sektörü, özellikle internet dünyasının dünyada ve ülkemizde yükselişe geçmeye başladığı 2000′ li yılların başında büyük bir ivme kazandı ve yükselişe geçti.

2000′ li yıllara dek yazılım kullanıcılara karşılarında daha çok eski DOS görünümlü yazılımlar ile yada yeni yeni görselleşmeye başlayan ekran tasarımları ile kullanılan çözümler ve uygulamalar sunuluyordu.

O Dönemde ki uygulamaların temel amacı sadece veriyi dijitalleştirmekti. Bu nedenle kullanıcı deneyimi ve kullanıcı ekranlarının kolaylaşması gibi unsurlar bu tarz yazılımlarda ikinci hatta üçüncü öncelikli konular arasında yer almakta idi.

İnternetin Gelişimi ve Mobil Cihaz Kullanım Alışkanlıkları

2000′ li yılların başlangıcında internetin yaygınlaşması ve şimdiki halini almaya başlaması. Beraberinde hem yazılımların hemde mobil cihazların bakış açısını değiştirmeye başladı.
Cep telefonları çok daha fazla kişide kullanılmaya başlandı.

Ancak asıl gelişim özellikle sosyal medyaların hayatımıza girmesi ile tamamen boyut değiştirdi.
Artık kullanıcılar için görsel özelliği yüksek, kolay kullanımlı, basit ve hızlı kavramları kullanıcılar için birer kavram yarattı.

Bu dönemde kullanıcılar artık yavaş yavaş eski teknolojileri bırakmaya ve kendileri için görsel ve kolay yazılımlar talep etmeye başladı.

En iyi mobil uygulama yapan firmalar
Mobil uygulama geliştirme

Akıllı Telefonlar ve Mobil Uygulamalar

Ancak sanırız bu alandaki asıl gelişmeler özellikle akıllı telefonlar ın hayatımıza girmeye başlaması ile bambaşka bir boyuta taşındı.
Bu zamana kadar telefonlar sadece Arama / Mesaj Gönderme ve Bir kaç basit oyun oynanabilirken; Akıllı telefonlar sayesinde artık yeni bir çağ başlamış oldu.

Artık telefonlardan, internete girilebiliyor, çok daha fazla ve kaliteli oyunlar oynanabiliyor, mobil finans ve bankaçılık işlemleri yapılabiliyordu.
Mobil uygulama geliştirme hizmetleri ile birlikte bu dönem hayatımıza mobil uygulamalar girdi.

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulamaların hayatımıza girdiği bu dönemde mobil uygulama yapan firmalar büyük önem kazandı.
Mobil uygulamaların ilk başladığı dönemler IOS telefonlar, Android telefonlar ve Windows Mobile cihazlar vardı. Ancak günümüzde artık IOS ve Android dışında mobil uygulama çok istisna olarak geliştiriliyor.

Mobil uygulama geliştiren bu firmalar içerisinde Most idea yazılımda çözüm sunduğu müşterileri ve başarılı projeleri ile özellikle bu dönem adından sıklıkla söz ettirmeye başarmıştır.
Sizde Firmanız veya fikrinizle ilgili bir mobil uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Uygulama Yapan Firmalar