Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil uygulama geliştirme başlığında, gelişen ve güncellenen teknolojinin aslında bizi kaçınılmaz bir son olan teknoloji ve dijital dönemde getirdiği son düzlük olarak adlandırabiliriz.

Cep telefonlarının hayatımıza girmesi ve “Akıllı Telefon” deyimiyle birlikte artık sadece telefon görüşmesi, mesajlaşmalar dışında iş hayatımızı ve sosyal yaşantımızı da bu cihazlar üzerinden yönetmeye ve takip etmeye başladık. Hızlı tüketim dünyasında bireyler yoğun iş temposunda deyim yerinde ise bilgisayar başında oturacak ve raporlar alıp işleri yönetecek veya siparişlerini takip edebilecek vakti ne yazık ki bulamıyorlar.

Hızlanan bu hayatımız ve iş döngümüz içerisinde teknolojinin de biz insan oğluna ayak uydurması kadar normal bir beklenti olamaz. Tam bu aşamada Cep telefonu uygulamaları bizlere zaman kazandıran, estetik bir çözüm sunan ve bizi bulunduğumuz her noktadan internetin eşsiz dünyası ile tanıştıran teknolojik adımlar olarak ön plana çıkıyor.

Cep telefonlarının şimdiki halini almaya başladığı ilk dönemlerde geliştirilen Mobil Uygulama geliştirme araçları, o dönem belirli sosyal medya uygulamaları ve oyunlardan ibaretken günümüzde, her işletme için lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline gelmiştir. İş akışlarımızı, günlük satışlarımızı, gelir gider tablolarımızı, anlık kar / zarar grafiklerimizi, verilen / alınan siparişlerimizi hatta anlık ziyaretçi sayılarımız gibi iş hayatımızı yönetmemizi sağlayan pek çok bilgiyi yine cep telefonlarımız üzerinden kolayca ve hızlı olarak ulaşabilmek tartışmasız hepimiz için çok önemli bir hal alıyor.

Sadece şirket sahiplerinin değil, yönetici ekiplerinde kendi işlerini ve ekiplerini anlık olarak yönetebilmelerini / raporlayabilmelerini sağlayan bu uygulamalar ile birlikte, zaman ve maliyet kavramları da çok daha efektif olarak yönetilebiliyor.

Sadece iş hayatının değil, sosyal yaşantımızın da tartışmasız en büyük hobisi yine mobil uygulama geliştirme programları. Boş kaldığımız anlarda vakit geçirdiğimiz sosyal mecralara da artık internet tarayıcılar yerine yine aynı aplikasyonlar üzerinden giriş yapıyoruz.

Elbette bunun en büyük sebeplerinden biri hızı ve offline çalışabilme yeteneği. İçeriğin önemli kısımları bu uygulamalar açılırken sisteme yüklendiğinden dolayı internetimiz anlık veya kısa süreli kopsa bile içeriğe erişmede çok ciddi sıkıntılar yaşamıyoruz. Aynı offline yapıyı iş hayatımızda, sipariş alma, bakiye sorgulama, sevkiyat kontrolü gibi durumlarda da kullanabilmek avantajımızı farklı boyut ve seviyelere getiriyor.

Bunca koşturmaca içerisinde zaman zaman bilgisayar başına oturacak vakti bulamaz iken, telefonlarımız neredeyse her an yanımızda. Oyunlar, sosyal mecra, gazete haberleri gibi hayatımızı yakından ilgilendiren yada özel ilgili alanımızla ilgili her konuya buradan kolayca erişiyor, her an istediğimiz bilgiye ulaşabiliyorken, bu uygulamalar her bir işletme için gerçek anlamda bir ihtiyaç olarak önümüze sunuluyor.

Peki Mobil Uygulama Geliştirme’nin işletmelerin bu uygulamalara ihtiyaç duymalarının en temel sebepleri nelerdir?
Tartışmasız ilk sırada Mobil kullanıcı sayısında her gün artan kullanıcı sayısı artışı gelmektedir. Yukarıda da bahsettiğimizi üzere ne iş yapıyor olursak olalım hepimizin müşteri hedef kitlesi bu grupta. Bir diğer önemli konu ise daha fazla müşteri / müşteri adayı ziyareti ve onlara daha kaliteli hizmet sunabiliyor olmak tabii ki.

Bu uygulamalar ile hem dünyanın her yerinde ki müşterilerinizi tek bir noktadan yönetebilir hem de her an elinizde tutmuş olursunuz. Yenilik ve haberlerinizden anında müşterilerinizi haberdar edebilirsiniz.

Tartışmasız diğer en büyük etkende İphone uygulama geliştirme’nin firmanız için prestij ve kalite göstergesi olmasıdır. Firmanıza ait bir uygulama sadece sizin işleyişinizi kolaylaştırmakla kalmayacak aynı zamanda rakiplerinize öncülük etmenizi sağlayacaktır.