(OKC) Çözümleri

  • Home
  • (OKC) Çözümleri
Mobile banking realistic concept with mobile phone and credit card vector illustration
YENİ NESİL YAZARKASA KANUNU

2016 yılından itibaren mükelleflerin IP tabanlı akıllı yazar kasa kullanmaları zorunlu hale gelecek. Peki siz kullandığınız yazar kasanın yasaya uygunluğunu kontrol ettirdiniz mi?

CİHAZ DEĞİŞTİRME SÜRESİ 90 GÜN

Ocak başından itibaren yeni nesil cihaza geçmek zorunda olanların,cihazın faturasının düzenlendiği tarihten itibaren 90 gün içinde cihazı vergi dairesine kaydettirmeleri gerekiyor.Yeni nesil cihaz edinmek isteyenlerin bağlı bulunduğu vergi dairesine veya mal müdürlüklerine dilekçeyle başvurma şartı var. Dilekçede açıkça yeni nesil ödeme kaydedici cihaz isteği ve kaç adet istendiği yazılmalı.

KANUN SİZİ KAPSIYOR MU?

426 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlara ve yol kenarı otopark hizmeti veren mükelleflere 01/01/2016 tarihinden itibaren EFT-POS özelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihazları (YÖKC) kullanma mecburiyeti getirildi.

Yani seyyar banka EFT-POS kullanan işletmeler yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda. (Perakende mal satışı ve hizmet ifasında bulunan işletmeler)

MOST OKC NEDİR, NE SAĞLAR?

Most OKC sistemi, kullandığınız ERP Sistemleri ile çalışmak istediğiniz OKC cihazlar arasında ki veri iletişimini sağlayan bir yazılımdır. Bu sayede ERP sisteminizin entegre olamadığı ancak çalışmak istediğiniz yazarkasalar ile de çalışma imkanı ve fırsatı sunulur.

Most OKC, Promaks, Netsis, Logo ve Mikro sistemleri ile dilediğiniz OKC ile online çalışma özgürlüğünü kullanıcılara sunmaktadır. Üstelik çalışma mantığınızda hiç bir değişiklik yapmanıza gerek bile kalmaz!

    Teklif Al - Sizi Arayalım

    Taleplerinizi sizi arayalım formunu kullanarak bize iletebilirsiniz.