Pazaryeri-entegrasyonu-nedir-ne-ise-yarar
Pazaryeri Entegrasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?
Pazaryeri Entegrasyonunun Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazaryeri entegrasyonu nedir? Nasıl yapılır? sorusu bu sektörde iş yapanların en çok merak ettiği sorudur. Pazaryeri internet siteleri üzerinden açılan online mağazalara verilen isimdir. Bu mağazalarda üreticilerin ve satıcıların ürünleri sergilenir. Pazaryeri sitesi kendi deposu üzerinden herhangi bir ürün satmamaktadır. Sadece aracılık görevi üstlenir. N11, Hepsiburada, trendyol gibi birçok site pazaryeri klasmanında yer almaktadır. E-ticaret işleriyle uğraşan girişimciler bu pazaryerlerinde ürünlerini sergilemektedirler. Sizlere bu yazımızda pazaryeri entegrasyonu nedir? Sorusuna detaylı bir yanıt vereceğiz. İlerleyen satılarda anlaşılır bilgilerle karşılaşacaksınız. Şimdiden yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Pazaryeri entegrasyonu yazılım çalışmaları sayesinde ürün ve hizmetlerin birden fazla pazaryerinde sergilenmesi ve pazarlanması anlamını taşımaktadır. Her bir siteye ayrı ayrı ürünler girmek bütün sitelerin güncel tutulması ve sitelerin her birinden gelen siparişlere yetişmek ürün satıcıları tarafından kolay olmayabilir. Pazaryeri entegrasyonu sayesinde tüm bu işlemleri kolaylıkla çözebilir. Bu tarz sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonunun Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Pazaryeri entegrasyonun sunduğu avantajlar; Bu tarz işlere yeni girişen orta ve küçük halli olan işletmeler için satışlar oldukça önem arz etmektedir. Birden çok Pazaryerine kayıt olabilir ve hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Bu durum biraz teknik bilgi gerektirse dahi, bu işlemleri kendi başınıza da halletmeniz mümkündür. Fakat bu süreç sonrasında günlük olarak sorumluluklarınız artacaktır. Teslimat bilgisiyle ilgilenmek, stok güncellemeleri yapmak, satışların kontrolünü sağlamak, ürünleri güncellemek gibi durumlar sizler için takip etmesi ve kontrol altında tutması zor işler haline gelecektir. Bu durum küçük işletmelerde daha zor olacaktır. Çünkü bu iş için ekstra bir eleman yoktur.

Pazaryeri entegrasyonu bir merkezden tüm işlemlerin kontrol edilebilmesini sağlar. Pazaryeri entegrasyonu ürünlerin barkod, resim, stok, açıklama ve özellikler kısmı farklı olan pazaryerlerine aynı anda yüklenmektedir. Daha çok kullanıcı ve müşteriye ulaşabildiğiniz için bu işlemler satışlarınızı pozitif etkiler. Bütün pazaryerlerinden gelen talepler böylece tek bir merkezden rahatlıkla yönetilebilmektedir. Fatura kesim işlemleri böylece otomatik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Böylelikle günlük olarak birçok sipariş alıp bunların hepsini tek tek kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız.

Müşterilerinizden başlangıç aşamasında çok fazla izin ya da bağlayıcılık gibi taleplerde bulunmanıza gerek yoktur. Herhangi bir hack durumu yaşandığında firmanızın kurumsal kimliğinin zedeleneceğini unutmayın. Güvenliğe ne kadar çok önem vermiş olsanız dahi, müşterilerinizin almış olduğu kişisel bilgi ve izinleri olabildiğince minimum seviyede tutmalısınız.

Ayrıca kullanıcıların uygulamalarınızla alakalı şikâyetlerini ve yorumlarını ciddiye almanızda fayda vardır. Bu yorumları ciddiye almanız kullanıcıları ne kadar çok önemsediğinizi gösterir. Uygulamalarınız için yapılmış olan sadece pozitif yorumlara odaklanmayın. Eleştiriye açık olan ve sizin için yapılan negatif yorumlara geri dönüş sağlayıp kullanıcılarınızı kaybetmemeye özen gösterin. Mobil uygulama testleri her telefonda farklı olabilir. Bu yüzden müşterilerinizin sizler için önemli AR-Ge çalışanlarıdır. Bunu asla unutmayın. Potansiyel müşterileriniz ya da hedef kitlenizin yapmış olduğu yorumları dikkate alarak güncellemelerinizi hedef kitlenizin istediği biçimde gerçekleştirin. Bu durum sizlere mobil uygulamalarınız için daha kitleye hitap etmenizi sağlayacaktır.

E-Ticaret-pazaryeri-entegrasyonu

Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Hangi Pazaryerleri ile Entegre Çalışmalı?

Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Pazaryeri entegrasyonu nasıl yapılır, Günümüzde pazaryeri entegrasyonu yapan birçok pazarlama ajansı, site ve yazılım vardır. İnternet üzerinden öğrendiğiniz bilgilerle pratikte kendiniz bu bilgileri uygulayıp yapabilirsiniz. Böyle kendinize uygun olacak siteleri seçip entegrasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca online mağazalarınızı kendi başınıza kurduysanız ya da siteyi kurarken e-ticaret sitesi kurma yazılımlarını kullandıysanız bu işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bazı yazılımların bünyesinde otomatik pazaryeri entegrasyon sistemleri yer almaktadır.

Fiyat çokta pahalı olmayan bu işlemler, e-ticarete yeni adım atan kullanıcıların yapmaları gereken işlemler arasında yer almaktadır. Bu işlemler işlerinizi rahatlıkla halletmenizi sağlayacaktır. Böylelikle satışlarınızın hepsini aynı anda kontrol edebilecek ve müşteri memnuniyetini hat safhaya çıkarabileceksiniz.

Sizlere bu yazımızda Pazaryeri E-ticaret Entegrasyonu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. E-ticaret, yazılım, web tasarım ve teknolojiye dair daha fazla bilgi alabilmek için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi