Mobil Uygulamalar

İnsanlığın teknoloji çağından beklentisi: Kolaylık ve hız. Kurumların, ürün ve hizmetlerini alan kişi kitlesine en basit yoldan ulaştırabilmesi ise mühim bir gereksinim… Bu nedenle mobil teknolojiler ve parlak zeka cihazlar online dünyada basit erişimin anahtarı halini aldı. IDC’nin (International Data Corporation) verilerine bakılırsa 2011 senesinde 916 milyon akıllı cihaz piyasaya sürüldü. 2012 yılının ancak ikinci çeyreğinde piyasaya sürülen akıllı cihaz sayısı ise 267.3 milyon olarak kaydedildi. IDC bu sayının 2016 senesinde 2 milyarın üzerine çıkmasının beklendiğini belirtiyor. Bu, önümüzdeki yıllarda daha çok adamın mobil parlak zeka cihazlara yöneleceğini açıkça ortaya koyuyor.

İşte bu gerçekler ışığında, uçtan uca çözümler konusunda bugüne kadar sağlamış olduğu tecrübe ve birikimleri mobil uygulamalar ile bütün sektörler için alternatif bir kanala dönüştüren Most idea’ nın hedefi: Kurumların ürün ve hizmetlerini dış ve iç müşterilerine her vakit, yer yerde, daha süratli ve daha basit şekilde ulaştırabilmelerine destek olmak…

Geniş yelpazede hızlı çözüm
Tüm sektörlere mobil uygulamalarını adapte edebilen most idea, ek olarak yeniden çözüm ortağı olduğu birçok internasyonal yazılımla lüzumlu entegrasyonları oldukca kısa sürede gerçekleştirir. Tamamen most idea mühendisleri tarafınca hayata geçirilen Mobil Uygulama Geliştirme Platformu sayesinde, gerektiğinde müşteriye özel çözümlerin tasarlanması kolaydır.

Her zaman ve her yerden erişim
Son kullanıcılara durum bağımsız işlem yapabilme, ürün ve hizmetlere ulaşabilme özgürlüğü elde eden mobil uygulamalar, GSM ağının ulaşabildiği her yerde, 7 gün 24 saat çalışabilen bir sistem sunar. Günümüzde hava alanında tayyare beklerken satmaca ödemek ne kadar kolaysa, kurumların her türlü ürün ve hizmetini akıllı cihazlarla erişilebilir kılmak da most idea tatbik geliştirme hizmetleriyle o denli basit hale gelir.

Hızlı ve yenilikçi bir kanal
Mobil uygulamalar, kurumların kullanıcılarına erişmesine yardımcı olan yeni bir kanal oluşturur. Kurumların verdiği hizmetlerin tamamının yada belirli bir kısmının alternatif bir kanaldan sağlanması mümkün hale gelir. Mobil bankacılık çözümleri bunun en bariz örneğidir. Mobil ödeme gibi sistemlerle, hedef kitlenin almakta olduğu hizmetlere alternatif bir kanalla erişmesi sağlanır. Kullanılmakta olan gişe, bayi yada web uygulamalarına alternatif oluşturur. Üstelik birçok hizmet aynı tatbik üstünde bir araya getirilerek erişim kolaylığı artırılır.

Farklı platformlar, tek çözüm
Most idea, mobil uygulama geliştirme hizmetleriyle kurumlara yenilikçi ve uzun vadeli çözümler sunmayı hedefler. Mobil uygulama geliştirme kadrosunun uzmanlığı ve tecrübesiyle Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry OS benzer biçimde en oldukça kullanılan mobil platformlar üstünde, herhangi bir sektör farkı gözetmeksizin ihtiyaçları karşılayacak her türlü uygulama geliştirebilir.