Mobil yazılım geliştirme

Saha Satıs Programı Nedir, Ne işe Yarar?

Saha Satıs programı firmaların müşteri yada potansiyel müşterileri yanında satış, sipariş ve sevkiyat detaylarını girebildikleri son dönemlerde ağırlıklı mobil uygulama şeklinde çalışan uygulamalardır.

Saha satısı geçmişten günümüze gelen bir satış stratejisidir. Sıcak satış, soğuk satış kanallarının neredeyse büyük kısmı halen bu yöntemi aktif olarak kullanmaktadır günümüzde de. Ancak Sahada Mobil Uygulama üzerinden siparişler alınarak yapılan satışların belirli zorlukları ve desteklenmesi gereken yanları vardır.

Hiç şüphesiz ki satış ekipleri için saha da satış yapmanın en zor ve karmaşık yanı stok takibini, üretim durumunu güncel olarak bilememeleridir. Bu nedenle de bazen olmayan yada üretim tarihi çok ileri olan ürünlerin siparişini alıp, satışını yapabilecekleri gibi bazen de, stokta olan ürünlerin satış ve siparişlerini almazlar. Bu nedenle Saha satıs programlarından en önemli beklenti saha ekiplerini stok durumu, üretim planlama, kampanyalar, müşteri ve satıcıların (carilerin) borç / alacak ve Risk limitleri gibi satışı ve siparişi doğrudan ve öncelikli etkileyen konularda hızlı ve kolay bilgilendirmesidir.

Saha Satıs Programı

Saha Satıs Programı

Peki Saha Satıs Programı, Sadece sipariş almak için mi kullanılır?

Bu sorunun cevabı sanılanın aksine Hayır – dır. Doğru tercih ile kullanmaya başlayacağınız saha satıs programı sayesinde sadece müsterilerinizden siparişler almazsınız.

Peki Saha Satıs Programı ile neler yapılabilinir?

Most idea Saha Satıs Programı ile müşterilerinizden siparişlerinizi online yada offline olarak alabilirsiniz. Yani saha da sipariş alan personellerinizin kullandığı tabletler; o anda internete giremese bile yine de müşteri siparişlerini alabilir ve internetin çektiği ilk anda da bu siparişler merkeze gönderilir.
Bunun dışında müşterilerin borç / alacak ve cari riskleri satıcılar tarafından anlık olarak görünür. Ödenmeyen faturaları, ödeme skorları gibi istatistiki bilgiler yine yetki bazında gösterilebilinir.

Ayrıca Online Stok durumları, Üretim planlama durumları; ön sipariş toplama, Satışçı rota takibi, satış yöneticisi satış oranları takibi, prim takibi, Faturalandırma takibi, teslimat takibi, sipariş anında anlık kampanya hatırlatma (Örneğin 2 Kalem alana 1 defter ücretsiz kampanyanız varsa satışçı 2 kalem siparişi aldığında sistem otomatik olarak bu kampanyayı hatırlatır) gibi satış süreçlerinin tamamını yönetmenizi; raporlamanızı ve kontrol etmenizi sağlayan bir sistemdir.

Üstelik Müşterilerin kullandığı tüm Stok yönetim sistemleri ile online entegre olarakta çalışabilmektedir. Dilerseniz detaylı bilgi ve demo için Most idea’ nın tecrübeli ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerimiz için TIKLAYINIZ.